FEIS CUP Round 3
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Gaeil Colmcille Moynalvey Wednesday 23rd June 7:45pm Grangegodden TBC
St Peters Dunboyne Dunshaughlin Wednesday 23rd June 7:45pm Dunboyne TBC
Donaghmore/
Ashbourne
Curraha Wednesday 23rd June 7:45pm Ashbourne TBC
Navan
O’ Mahony’s
Summerhill Wednesday 23rd June 7:45pm Paddy O’Brien
Park
TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Bhulf Tón clg Ballinabrackey Wednesday 23rd June 7:45pm Gibbstown TBC
Simonstown St Colmcilles Wednesday 23rd June 7:45pm Simonstown TBC
Skryne Na Fianna Wednesday 23rd June 7:45pm Skryne TBC
Ratoath Seneschalatown Wednesday 23rd June 7:45pm Ratoath TBC
Corn na Boinne Cup
Round 3
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Nobber Syddan Wednesday 23rd June 7:45pm Nobber TBC
Ballivor St Michaels Wednesday 23rd June 7:45pm Ballivor TBC
Ballinlough Meath Hill Wednesday 23rd June 7:45pm Ballinlough TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Blackhall Gaels Duleek/Bellewstown Wednesday 23rd June 7:45pm Kilcloon TBC
Clann na nGael Walterstown Wednesday 23rd June 7:45pm Athboy TBC
Rathkenny St Patricks Wednesday 23rd June 7:45pm Rathkenny TBC
Group C
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Dunderry Moylagh Wednesday 23rd June 7:45pm Moylagh TBC
Drumbaragh Oldcastle Wednesday 23rd June 7:45pm Drumbaragh TBC
Kilmainham Bective Wednesday 23rd June 7:45pm Kilmainham TBC
Longwood Trim Wednesday 23rd June 7:45pm Longwood TBC
Tailteann Cup
Round 3
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Dunsany Moynalty Wednesday 23rd
June
7:45pm Dunsany TBC
Carnaross Castletown Wednesday 23rd
June
7:45pm Carnaross TBC
St Brigids St Ultans Wednesday 23rd
June
7:45pm Ballinacree TBC
St Vincents Kilbride Wednesday 23rd
June
7:45pm Ardcath TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Slane St Marys Wednesday 23rd
June
7:45pm Slane TBC
Kilmainhamwood St Pauls Wednesday 23rd
June
7:45pm Kilmainhamwood TBC
Cortown Clonard Wednesday 23rd
June
7:45pm Cortown TBC
Boardsmill Drumconrath Wednesday 23rd
June
7:45pm Boardsmill TBC
Hurling Fixtures
Davis Cup
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Kildalkey Trim Friday 25th June 7:45pm kildalkey TBC
St Peters
Dunboyne
Blackhall Gaels Friday 25th June 7:45pm Dunboyne TBC
Kiltale Killyon Friday 25th June 7:45pm Kiltale TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Na Fianna Clann na nGael Friday 25th June 7:45pm Baconstown TBC
Kilmessan Ratoath Friday 25th June 7:45pm Kilmessan TBC
Billy Byrne Cup
Round 3
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Trim Dunderry Saturday 26th June 6:30pm Trim TBC
Kildalkey Donaghmore
Ashbourne
Saturday 26th
June
6:30pm Kildalkey TBC
Gaeil Colmcille Drumree Friday 25th June 7:45pm Grangegodden TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Boardsmill Kliskyer/Moylagh Friday 25th June 7:45pm Boardsmill TBC
Bulf Tón clg Killyon Saturday 26th June 6:30pm kIlberry TBC
Navan O’
Mahony’s
Rathmolyon Friday 25th june 7:45pm Paddy o brein Park TBC
Dónal ó Loingsigh Cup
Round 3
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
St Peters Dunboyne Kilmessan Saturday 26th June 6:30pm Dunboyne TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Rathmolyon Clann na nGael Saturday 26th June 6:30pm Rathmolyon TBC
Ratoath St Peters Dunboyne Sunday 27th June 11:30am Ratoath TBC
Group C
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
St Patricks Kildalkey Sunday 27th June 11:30am Stumullen TBC