Feis Cup
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Summerhill Curraha 14th July 7:45pm Summerhill TBC
Navan 0’Mahony’s Gaeil Colmcille 14th July 7:45pm Paddy O’Brein Park TBC
Dunshaughlin Donaghamore
/Ashbourne
14th July 7:45pm Dunshaughlin TBC
Moynalvey St. Peter’s
Dunboyne
14th July 7;45pm Moynalvey TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Na Fianna Simonstown Gael’s 14th July 7:45pm Enfield TBC
Senecshalstown Skryne 14th July 7:45pm Senechalstown TBC
Ballinabrackey St.Collmcille’s 14th July 7:45pm Ballinabrackey TBC
Bhulf Tón CLG Ratoath 14th July 7:45pm Gibbstown TBC
Corn na Boinne
Group C
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Trim Bective 14th July 7:45pm Trim TBC
Moylagh Drumbaragh 14th July 7:45pm Moylagh TBC
Oldcaslte Kilmainham 14th July 7:45pm Oldcastle TBC
Tailteann Cup
Group A
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
St. Vincents Dunsany 14th July 7:45pm Ardcath TBC
Kilbride St.Ultan’s 14th July 7:45pm Kilbride TBC
Moynalty Carnaross 14th July 7:45pm Moynalty TBC
Castletown St.Brigid’s 14th July 7:45pm Castletown TBC
Group B
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Boardsmill Slane 14th July 7:45pm Boardsmill TBC
Drumconrath Clonard 14th July 7:45pm Drumconrath TBC
ST.Mary’s Kilmainhamwood 14th July 7:45pm Donore TBC
St.Pauls Cortown 14th July 7:45pm Pace TBC
Premier Championship
Division 1
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Donaghmore/
Ashbourne
Trim Friday 16th
July
7:30pm Ashbourne TBC
Skryne Senceschalstown Friday 16th
July
7:30pm Skryne TBC
Gaeil Colmcille Dunshaughlin Friday 16th
July
7:30pm Grangegodden TBC
St.Peters
Dunboyne
Bhulf Tón CLG Friday 16th
July
7:30pm Dunboyne TBC
Division 2
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Ratoath Summerhill Friday 16th July 7:30pm Ratoath TBC
Navan O’
Mahony’s
St.Patrick’s Friday 16th July 7:30pm Paddy O’Brein
Park
TBC
St.Peter’s
Dunboyne
Simonstown
Gaels
Saturday 17th
July
6:30pm Dunboyne TBC
Na Fianna St. Colmcille’s Saturday 17th
July
6:30pm Enfield TBC
Division 3
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Drumconrath Nobber Sunday 18th
July
11:00am Drumconrath TBC
Duleek /
Bellewstown
St. Mary’s Saturday 17th
July
6:30pm Duleek TBC
Moynalvey Walterstown Saturday 17th
July
6:30pm Moynalvey TBC
Dunderry Clonard Sunday 18th
July
11:00am Clonard TBC
Dunsany Donaghmore/
Ashbourne
Sunday 18th
July
11:00am Dunsany TBC
Division 4
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Oldcastle Blackhall Gael’s Saturday 17th
July
6:30pm Milbrook TBC
St.Ultan’s Ballivor Friday 16th July 7:30pm Sean Newman
Park
TBC
St. Micheal’s Clann na nGeal Saturday 17th
July
6:30pm Carlanstown TBC
Seneschalstown Syddan Saturday 17th
July
6:30pm Seneschalstown TBC
Division 5
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Skryne St.Pauls Saturday 17th
July
6:30pm Skryne TBC
Simonstown
Gael’s
Moynalty Saturday 17th
July
6:30pm Simonstown TBC
Summerhill St.Colmcille’s Sunday 18th
July
11.00am Summerhill TBC
Rathkenny Ballinabrackey Saturday 17th
July
6:30pm Rathkenny TBC
Division 6
Home Team Away team Date Time Venue Referee
St.Peter’s
Dunboyne
Cortown Sunday 18th
July
11:00am Dunboyne TBC
Meath Hill Dunshaughlin Saturday 17th
July
6:30pm Meath Hill TBC
Bective Ballinalough Saturday 17th
July
6:30pm Bective TBC
Castletown Ratoath Saturday 17th
July
6:30pm Castletown TBC
Division7
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
Gaeil Colmcille Donaghmore
/Ashbourne
Sunday 18th
July
11:00pm Grangegodden TBC
Navan
O’Mahony’s
Kilbride Saturday 17th
July
6:30pm Paddy O Brein
Park
TBC
kilmaimham St. Vincent’s Friday 16th July 7:30pm Kilmaimham TBC
Curraha Boardsmill Sunday 18th
July
11:00am Curraha TBC
Drumbaragh Trim Saturday 17th
July
6:30pm Drumbaragh TBC
Division 8
Home Team Away Team Date Time Venue Referee
St.Colmcille’s Ratoath Sunday 18th
July
11:00am Pilltown TBC
St.Brigid’s Navan O’
Mahonys
Sunday 18th
July
11:00am Ballinacree TBC
kilmaimhamwoo
d Slane Friday 16th July 7:30pm Kilmainhamwood TBC
Walterstown Blackhall
Gael

s
Sunday 18th
July
11:00am Walterstown TBC